- Reklama -euro

Dámská tenisová obuv – víme, po které botě byste měla sáhnout

Tenis je sport, který ve velké míře hrají i ženy na všech úrovních. Přeci jen je vidět, že se u nás v České republice rodí ženy s velkým talentem a právem máme řadu skvělých světových tenistek v nejrůznějších věkových kategoriích. K hraní tenisu budete potřebovat kvalitní obuv podle povrchu, na kterém plánujete hrát. No, a protože jste ženy, určitě budete chtít u tenisu i dobře vypadat. Proto jsme si pro Vás připravili několik rad, jak si vybrat dobré boty na tenis, ale zároveň jsme vybrali i pár modelů, které se Vám budou zaručeně líbit. Na kurtu budete královny!

Tenisovou obuv vybírejte podle povrchu

Je velký rozdíl, jestli chcete hrát tenis na antuce nebo na betonu. A ještě větší rozdíl může být při hraní tenisu v hale. Je potřeba si koupit obuv, která bude svými vlastnostmi určená na daný podklad kurtu. Pro antukový kurt se využívá obuv se stromečkovým vzorkem na podrážce. Je to tím, že je potřeba se na antuce klouzat k míčkům, ale zároveň mít v botě velkou podporu při pohybu a změnách směru. Na rozdíl od toho obuv, která je určená na tvrdé povrchy, jako je beton a nejrůznější jiné úpravy tohoto povrchu, musí zamezit nadměrnému klouzání, aby nedošlo na kurtu ke zranění. Pokud se chystáte hrát v hale, je potřeba, mimo antuku, čistá obuv. Prakticky se nestává, že byste se jako běžní amatérští hráči dostali na travnatý povrch, ale na trávu budete potřebovat boty tzv. travařky. Jsou to speciální boty, které mají na podrážce hodně malých bodů, které zabraňují, abyste na trávě nekontrolovaně klouzali.

Při nákupu tenisové obuvi je důležité si hlídat několik parametrů

V první řadě si musíte pohlídat, aby Vám bota na noze dobře seděla. Vždy si botu vyzkoušejte a v prodejně se s ní i trochu projděte. Bota se Vám nesmí nijak vyzouvat, ale ani Vás v některých místech tlačit. U tenisu byste na to nakonec doplatili formou puchýřů a otlačenin. Často se stává, že Vám sedí bota jiné velikosti, než máte klasickou obuv na běžné nošení. Po velikosti je nutné si pohlídat již zmíněnou podrážku. Tak určuje, na jaký povrch je bota určená.

Důležitým parametrem je i cena. Pokud plánujete hrát jen jednou za čas a jen na amatérské úrovni, nemusíte mít obuv, která Vás bude stát 3000 Kč, ale bohatě Vám postačí model do 1000 Kč, někdy i méně. Do úplně levných bot raději nechoďte, už by nemusely mít kvalitu a velmi rychle by se Vám mohly zničit. U tenisových bot si můžete vybírat i podle značky a vzhledu. Především pro ženy je pak vzhled tenisové obuvi klíčový. Dnes se již výrobci obuvi na tenis snaží předhánět v neotřelých designech a barvách, můžete tak být královnou kurtu. Z hlediska značek jsou nejvíce prodávané boty Adidas, Nike, Babolat, ale například i značka Artengo. Kvalitní obuv si můžete koupit na About You, stačí, když uplatníte kód About You sleva.

Nejtrendovější modely dámských tenisových bot

Pokud bychom měli doporučit několik tenisových bot pro dámy, určitě mezi nimi nesmí chybět boty adidas adizero Club K GX1855, které ocení malé slečny. Tato obuv se vyrábí v růžovobílém a světle modře bílém provedení. Obuv se dobře zavazuje, má pohodlnou stélku a odolný svršek. Dalším modelem, který je již určen pro dospělé ženy, jsou boty BABOLAT Propulse Blast Clay Women 31S22751 Tanager Turquoise. Bota je dostatečně prodyšná, lehká a budete se v ní cítit hodně pohodlně. Navíc oceníte i barvu, která je netradiční, jedná se o světle zelenomodrou v kombinaci s bílými doplňky. Obuv už patří mezi trochu dražší, ale pokud využijete kód eObuv sleva, budete ji mít levněji.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram