- Reklama -euro

Rozdíl mezi nafukovacím a pevným paddleboardem

Při výběru paddleboardu se mnoho lidí setkává s otázkou, zdali zvolit nafukovací, nebo pevnou variantu. Oba typy mají své výhody a nevýhody, konečné rozhodnutí tedy záleží na individuálních preferencích a potřebách každého jednotlivce.

Abychom vám ale výběr maximálně usnadnili, tak se v tomto článku zaměříme na rozdíly mezi nafukovacím a pevným paddleboardem a pomůžeme vám rozhodnout se, který z nich by byl pro vás vhodnější.

Proč vůbec paddleboarding vyzkoušet?

Stand-up paddleboarding (SUP) je skvělým způsobem, jak posílit celé tělo a zlepšit svou kondici. Při jízdě na paddleboardu aktivujete svaly nohou, břicha, zad a paží, a současně cvičíte svou koordinaci.

Paddleboarding je také skvělou relaxací a zdrojem uklidnění. Nemluvě o tom, že je zábavným způsobem, jak trávit čas s rodinou a přáteli. 

Na co se zaměřit při výběru správného paddleboardu?

Paddleboard by měl být dostatečně velký a stabilní, aby vám umožnil stát na něm a udržet rovnováhu – pokud jste začátečník, zvažte paddleboard s větší šířkou. Záleží i na materiálu – nejčastěji se využívá pěnové jádro, plast nebo uhlíkové vlákno. 

Navíc existují dvě hlavní kategorie paddleboardů, pevné a ty nafukovací. 

Čím se liší nafukovací a pevný paddleboard?

Hlavním rozdílem mezi nafukovacím a pevným paddleboardem je jeho konstrukce a použití. Nafukovací paddleboardyjsou vyráběny z odolného ale měkkého materiálu, jako je PVC, a jsou navrženy tak, aby se daly snadno nafouknout pomocí pumpičky.

Po nafouknutí se již podobají pevným paddleboardům a poskytují podobnou stabilitu. Hlavní výhodou nafukovacích paddleboardů je každopádně to, že jsou snadno přenosné a skladné, což znamená, že jsou ideální pro cestování. Nafukovací paddleboardy jsou také obvykle levnější než pevné modely.

Na druhou stranu pevné paddleboardy jsou vyráběny z tvrdšího materiálu, jako je například uhlíkové vlákno. Tyto materiály poskytují vysokou odolnost a pevnost, což znamená, že pevné paddleboardy toho vydrží mnohem více a poskytují lepší stabilitu.

Tyto paddleboardy jsou vhodnější pro pokročilé paddleboardisty a pro použití na vodách s většími vlnami.

Shrnuto podtrženo, nafukovací paddleboard je ideální pro cestování a začátečníky, zatímco pevné SUPjsou nejvhodnější pro pokročilé paddleboardisty a pro použití v náročnějších vodách.

Prvně raději zavítejte do půjčovny

Půjčovna paddleboardů je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vyzkoušet paddleboarding před zakoupením vlastního paddleboardu. Pokud jste začátečník, může být náročné určit, jaký druh paddleboardu a velikost je pro vás nejlepší, a tak je vhodnější si nejdříve několik různých modelů vypůjčit a vyzkoušet je.

Vyzkoušení paddleboardů v půjčovně vám může také pomoci rozhodnout se, zda je pro vás paddleboarding to pravé, a jestli je vhodné si koupit vlastní paddleboard.

Předchozí článekBRNO! My hlásíme otevřeno!

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram