- Reklama -euro

Louis Vuitton Cruise 2023: Prohlídka v centru vědy a výzkumu pod širým nebem v Kalifornii

Módní show Louis Vuitton Cruise 2023 se tentokrát konala v Salk Institute v kalifornském La Jolla, San Diego. Spojení módy a architektury s oblohou a mořem vytvořilo jedinečný soulad.

V Salk Institute v kalifornském La Jolla, San Diego, jehož autorem je americký architekt estonského původu Louis Kahn, se uskutečnila prohlídka Louis Vuitton Cruise 2023. Je to klenot moderní architektury z roku 1965. Budova je sídlem nezávislého, neziskového, výzkumného institutu, mezinárodně uznávaní vědci dělají převratné objevy v oblasti stárnutí, výzkumu rakoviny, neuronů, imunologie a klimatických změn a dalších problematik, spojených se zdravím lidstva a jeho blahobytem.

Stal se kulisou kampaně Travel a objevil se také v LV Book #10 – The California Issue. Institut je propojen s Louis Vuitton již jistou dobu a stal se trvalou připomínkou kreativity či zdrojem inspirace ikonického módního domu.

Je to první prohlídka tohoto typu, která se v Salk Institutu uskutečnila. Komplex nenuceně propojuje 29 samostatných vědeckých jednotek s přírodou, nebem a mořem. Jeho ústředním bodem je centrální dvůr, obklopený dvěma betonovými budovami v zrcadlovém postavení.

„V Kalifornii jsem strávil poměrně mnoho času, a tak mě lákala myšlenka uspořádat tu další prohlídku. Salk Institute je pro mě dlouhodobě místem vzbuzujícím úžas. Působivá brutalistická architektura Louise Kahna s Pacifikem a kalifornskými západy slunce v pozadí je pro mě zdrojem nekonečné inspirace. Navíc je oslavou inteligence, vědomosti a víry v sílu vědy,“ vysvětluje Nicolas Ghesquière, umělecký ředitel dámských kolekcí Louis Vuitton.

Milan, Italy – December 15, 2015: Louis Vuitton luxury leather bag in the shop window in Milan’s fashion district Via Monte Napoleone showcasing the latest fashion news in an original way.

„Dlouholeté propojení značky Louis Vuitton se Spojenými státy se datuje až do roku 1893, kdy se konala Světová výstava v Chicagu. Od této doby značka expandovala po clom území USA a především v Kalifornii. Salk Institute, i se svým nádherným okolím, je spektatulárním architektonickým kouskem a dokonalou volbou pro prohlídku Cruise kolekce,“ řekl Michael Burke, prezident a generální ředitel domu Louis Vuitton.

Nejnovější články

Další články autora